ZK 2010-1-21

Logické a fyzické schéma souboru, logický a fyzický záznam. Základní databázové operace. Hierarchie pamětí, magnetická páska, magnetický disk, RAID, jukebox. Halda, sekvenční soubor, index-sekvenční soubor, indexovaný soubor. Bitové indexy. Jednoduchá hašovací schemata. Perfektní hašování. Dynamické hašování, skupinové štěpení stránek. Hašovací schemata na částečnou shodu. B-stromy, B+-stromy. B*-stromy, (a,b)-stromy. Srovnání paralelního přístupu pomocí B-stromů a (a,b)-stromů. Struktury pro vícerozměrnou indexaci: VB-stromy, vícerozměrná mřížka. n-cestný algoritmus třídění.
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

ZK 2010-1-21

Příspěvek od Him »

Pamatauju si dobře jen slovní otázku: Jak se používá invertovaný soubor na hledání frází v dokumentu? (http://www.ksi.mff.cuni.cz/~zemlicka/pdf/sigtext.pdf - neco je o tom tady, ale spravnou odpoved neznam, snad nekdo doplni)

Ostatní nepřekvapilo: Cormack (insert), Skupinove stepeni (insert), redundatni B-strom (delete), neredundatni B-strom (insert), Litwin (zjisti, kam patri dane prvky), dotazy na castecnou shodu (cena dotazu na dany atribut, prumerna cena dotazu, kolik dat kteremu atributu bitu)

A jeste jeden priklad tam byl, ale to uz nevim, co bylo.
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
Petr555

Re: ZK 2010-1-21

Příspěvek od Petr555 »

Jeste tam byl Fagin(insert).
Uživatelský avatar
Hans
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 24
Registrován: 20. 12. 2007 20:07
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Jižák
Kontaktovat uživatele:

Re: ZK 2010-1-21

Příspěvek od Hans »

Mám otázku k tomu invertovanýmu souboru a hledání frází v dokumentu. Když pominu to, že to není ve slajdech k OZD I, bylo to alespoň zmíněno na nějaké přednášce? Já jen abych věděl jak moc mám bejt naštvanej :-)
HonzaK
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 71
Registrován: 28. 9. 2007 17:36
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: ZK 2010-1-21

Příspěvek od HonzaK »

Hans píše:Mám otázku k tomu invertovanýmu souboru a hledání frází v dokumentu. Když pominu to, že to není ve slajdech k OZD I, bylo to alespoň zmíněno na nějaké přednášce? Já jen abych věděl jak moc mám bejt naštvanej :-)
Ja bych tipoval, ze to bude tak nejak podobne jako s tou lemmatizaci v minule pisemce - na prednasce to asi formalne vyrceno bylo, ale tak nejak mezi reci, takze si to clovek nezapamatuje, rekl bych, ze dokonce pujde o tu stejnou prednaskou, na ktere "byla" i ta lemmatizace, ale je to takove bylo-nebylo, proste jedno az dvouvetova zminka, nic vic...
QZuzka
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 12. 2007 19:51
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4

Re: ZK 2010-1-21

Příspěvek od QZuzka »

HonzaK píše:
Hans píše:Mám otázku k tomu invertovanýmu souboru a hledání frází v dokumentu. Když pominu to, že to není ve slajdech k OZD I, bylo to alespoň zmíněno na nějaké přednášce? Já jen abych věděl jak moc mám bejt naštvanej :-)
Ja bych tipoval, ze to bude tak nejak podobne jako s tou lemmatizaci v minule pisemce - na prednasce to asi formalne vyrceno bylo, ale tak nejak mezi reci, takze si to clovek nezapamatuje, rekl bych, ze dokonce pujde o tu stejnou prednaskou, na ktere "byla" i ta lemmatizace, ale je to takove bylo-nebylo, proste jedno az dvouvetova zminka, nic vic...
Jo, bylo to na té samé.. Ono to dost souvisí :))
takže příští skupině doporučuju podívat se na spirálovou paměť, ta byla taky na té samé přednášce ještě potom.. (ale to už nevím, co je..)
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: ZK 2010-1-21

Příspěvek od Him »

Hm. Na te prednasce bych chtel zpetne byt. Zda se, ze svou dulezitosti, by mi to preskladalo zivotni hodnoty :-)
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
Zvedavec-1

Re: ZK 2010-1-21

Příspěvek od Zvedavec-1 »

Kdy myslíte že budou výsledky?
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: ZK 2010-1-21

Příspěvek od Him »

Zaslechl jsem něco o pondělku..
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: ZK 2010-1-21

Příspěvek od Him »

Nevíte někdo, kdy bude doopraveno? Zbývá posledních deset lidí.. (a do další zkoušky den a něco)
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
Uživatelský avatar
R.U.R.
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 140
Registrován: 25. 5. 2008 18:46
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: ZK 2010-1-21

Příspěvek od R.U.R. »

Myslím že mu nebude vadit když někdo tu zkoušku udělá dvakrát :-D

Ad invertovaný soubor: přikládám svoje poznámky z oné tajuplné přednášky, o které nikdo neví, ale byla - pokud by to někomu bodlo. Nemyslím že stojí za to to dávat do studny, ale klidně to tam někdo hoďte, pokud myslíte, že jo.

EDIT: Nechápu proč nejde přiložit RTF, přikládám tedy exportované do PDF. Pokud někdo chcete rozumnější formát, ozvěte se nebo mi napište, který slušný formát to tady schroupne.
Přílohy
Microsoft Word Viewer - 2009-12-14.pdf
14.12.2009 - část poznámek
(34.42 KiB) Staženo 438 x
Odpovědět

Zpět na „DBI007 Organizace a zpracování dat I“