Z ceho se ucit, kdyz nejsou skripta

Uživatelský avatar
HM
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 20
Registrován: 20. 5. 2005 19:25
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Z ceho se ucit, kdyz nejsou skripta

Příspěvek od HM »

Algebru II jsem si nechavala jako posledni predevsim kvuli tomu, ze nebyla k dispozici skripta. Na prednasky jsem chodila poctive, zapisky si psala, ale stejne mam problemy s dukazy, dost veci nesedi (zrejme spatne opsano z tabule).

27. 6. jdu na zkousku a skripta stale nejsou, ach jo.
Nevite prosim nekdo o nejake knize (nejlepe elektronicke), ktera by obsahovala podobne veci jako jsme probirali my?
Hledala jsem po netu i v jihlavske knihovne, ale nemam skoro nic. Dekuju vsem.
"Do or do not. There is no try."
marcel
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 11
Registrován: 9. 4. 2006 21:59
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marcel »

Prochadzka a kol.
Algebra
Uživatelský avatar
Dodo
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 36
Registrován: 13. 3. 2006 15:25

Příspěvek od Dodo »

Ja mam podobny problem, a tak jsem byl rad, ze aspon Uvod do studia kategorii je obsazen jeste ve skriptech pro zimni semestr. Ale u zadneho ze tri zadani zkousek, ktere jsou zde na foru, nic z kategorii neni. Je to nahoda? Asi tezko, ze. Rikal tedy Trlifaj, ze se kategorie ucit nemusime?
Lelia
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 49
Registrován: 20. 1. 2006 21:45
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lelia »

Můžete se zkusit podívat sem http://www.karlin.mff.cuni.cz/~drapal/skripta/ , něco málo z toho, co jsme dělali se tam snad najde... Taky vas ten Trlifaj tak stve? Prednasky ma nesrozumitelbny, neusporadany, skripta nenapise a nenapise, zadne jine skripta, ktere by obsahove odpovidali tomu, co delame neexistuji, tak z ceho se to ksakru ucit??? Jeste ze ma tak mirne znamkovani, jeho jedine stesti :twisted:
Uživatelský avatar
Martin
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 330
Registrován: 19. 2. 2005 20:23
Typ studia: Matematika Ph.D.

Příspěvek od Martin »

Souhlasím, přednášky na nic, studijní materiály neex., absolutní absence snahy nahrazovat zameškané přednášky. Suchý výklad teorie bez jakékoli známky nějaké motivace. Jednoznačně největší nuda, jakou jsem tady na MFF zažil. Kromě toho skripta sliboval nejpozději v polovině června, říkal mi to osobně. Je toho sice málo, ale stejně nevím, jak se to budu na úterý učit; je to tak ubíjející, že po půl hodině jsem mrtvej nudou. Řekl bych, že za tohle ale Trlifaj nemůže, ten předmět prostě není pro mě. Still... too baad.
"Endure. In enduring grow strong."
Uživatelský avatar
Dodo
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 36
Registrován: 13. 3. 2006 15:25

Příspěvek od Dodo »

Mne to tedy rozhodne prijde zajimave, ale pochopit nektere detaily ze svych poznamek je proste nad moje sily...
marcel
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 11
Registrován: 9. 4. 2006 21:59
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marcel »

Takmer vsetko je v
L.Procházka a kol.: Algebra (Academia, Praha, 1990)
Uživatelský avatar
HM
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 20
Registrován: 20. 5. 2005 19:25
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HM »

Na zkoušku v úterý nejdu. Procházku nemám šanci sehnat a ze svých poznámek se to nenaučím tak, abych dostala aspoň trojku. Tohle mě štve. Doc. Trlifaj na mě působí jako velký sympaťák, ale tím to bohužel končí. Je sice skvělé, že dokáže přednášet z hlavy, ale to všemožné dopisování (zprava doleva, zezdola nahoru) je pro mě matoucí. Zjistila jsem, že algebru klidně můžu mít ráda, pokud si najdu dostatek času na to, abych si prošla důkazy, a vůbec pořádně to pochopila. Ale to jde pouze pokud mám pořádná skripta.
Samozřejmě je mi jasné, že to není žádná povinnost napsat skripta a dát je na internet. Také chápu, že má pan docent spoustu povinností a neučí jenom nás.
Mně akorát vadí fakt, že nám byla slíbena a nejsou, zvlášť když jsem se na to spoléhala. Doufám, že alespoň v září bude situace jiná a budu se mít z čeho učit.
"Do or do not. There is no try."
Uživatelský avatar
Martin
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 330
Registrován: 19. 2. 2005 20:23
Typ studia: Matematika Ph.D.

Příspěvek od Martin »

Souhlasím, přednášky jsou nepřehledné. Asi mi to zabere víc času, než jsem si původně myslel: jdu na to. :D
"Endure. In enduring grow strong."
Uživatelský avatar
Martin
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 330
Registrován: 19. 2. 2005 20:23
Typ studia: Matematika Ph.D.

Příspěvek od Martin »

Mimochodem - není to zas tak hrozná nuda, jak jsem si původně myslel... Velká škoda, že jsme neměli cvičení jako v ZS. Se Žemličkou mě to vyloženě bavilo...
"Endure. In enduring grow strong."
Odpovědět

Zpět na „Algebra II“