FYZIKA pro MAT.

chrobek
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 1
Registrován: 8. 6. 2006 19:02

FYZIKA pro MAT.

Příspěvek od chrobek »

hojte, nemohl byste mi někdo napsat, jaká je zkouška z fyziky v letním semestru? nezadával náhodou nějaké příklady v hodině nebo tak něco? díky moc :lol:
gerund
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 39
Registrován: 8. 6. 2006 10:09

Příspěvek od gerund »

Trochu opozdene - ZKOUSKA KDYSI DAVNO (minuly pondeli)

U fyziky jsem mel s sebou ucebnici ... coz je urcite strasne velka vyhoda :wink:

Prvni priklad - neco s kynetickou a potencialni energii Zeme a Slunce - vzorecek byl napsanej v ucebnici, tak jsem to jenom opsal z ucebnice.

Druhy prikilad - pohybujes harmonicky s deskou na ktery je polozena maticka - mas vypocitat kdy (pri jaky amplitude / frekvenci) se matka oddeli od desky (zacne poskakovat). Resi se to porovnanim gravitacniho zrychleni a zrychleni ty desky pri dany amplitude a frekvenci.

Treti priklad - nejakej stroj na teplo (na ty prednasce jsem nebyl, takze to jsem nenapsal nic - ale pry to bylo lehky - v ucebnici to je pod kapitolou Entropie).

U prednasek povidal, ze tam bude nejaka kalorimetricka rovnice a pocitani extremu funkce (a la - kdy je v case nejvyssi tahle velicina - zderivujes podle casu...) - nakonec tam ale ani jedno nebylo - takze tezko rict
Odpovědět

Zpět na „Volitelné předměty“