kombinované studium

Odeslat odpověď

Smajlíci
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: kombinované studium

Re: kombinované studium

od dr.Voštěp » 20. 5. 2014 13:31

Tak už jsem ten zápis z jednání Vědecké rady, kde se hovoří o tom, že se nebude akreditovat kombinované studium odborné fyziky, nalezl. Nemáte někdo informace o tom, jestli se kombinované navazující studium otevíralo letos posledním rokem, nebo jestli bude otevřeno ještě příští rok? (s mojí flexibilitou to není tak horké, ale třeba zlomím šéfa...)

Re: kombinované studium

od novacek » 18. 5. 2014 16:41

Tento rok studuji mimořádně a příští plánuji prezenční, ale změním kvůli tomu práci, abych byl flexibilní.

Re: kombinované studium

od He! » 13. 5. 2014 23:34

Ono to máš stejně jedno, protože i na fyzice kombinovanou formu likvidují. Ono se ani není čemu divit, když je kombinované studium neorganizovaný bordel, spousta lidí si to rozmyslí. A ti, co si to nerozmyslí, dříve či později narazí na to, že zaměstnavetel nemá pochopení pro "kombinované" studium. Jako nelíbí se mi to, ale na druhou stranu chápu, že pro pár lidí nemá cenu vymýšlet třeba univerzální kombinovaného navazujícího magistra, který by měl výuku soustředěnou do večerních hodin nebo do víkendu, a to ani kdyby najednou dobře organizované studium pár zájemců přitáhlo. Škoda, no, ze mě už promovaný fyzik nebude. Fyzika zase až o tolik nepřijde a mně nezbývá než doufat, že bez zpětné vazby nepochopím něco blbě.

Re: kombinované studium

od dr.Voštěp » 9. 4. 2014 12:12

Možná bych se měl zeptat konkrétněji. Kdybych šel na obor biofyzika a chemická fyzika, jak je to s účastí na biofyzikálním semináři? Bohužel víc než jeden den v týdnu se z práce nevyreklamuji a to už by v prvním ročníku zabralo praktikum (u kterého je celkem logické předpokládat, že nejde absolvovat na dálku).

Re: kombinované studium

od dr.Voštěp » 19. 3. 2014 17:23

Koukám, že se tu několik let krouží kolem - a docela by mě zajímalo, jestli někdo z tazatelů už studuje. Přiznávám se, že sám mám chutě na navazujícího magistra (fyzika) se přihlásit, ale kdybych musel 2x týdně do Prahy, tak by mi šéf asi utrhl hlavu. Má tedy někdo osobní zkušenost, jestli jde "skoro všechno" domluvit na samostudium i ve fyzikálním navazujícím magistrovi?

Re: kombinované studium

od lojza » 10. 2. 2014 18:00

Má někdo přímé zkušenosti z oboru MAT-IT? Jak vůbec probíhá studium? Zkoušky a zápočty se neabsolvují o víkendu? Příspěvky v tomto vlákně naznačují něco jiného, bohužel. Díky.

Re: kombinované studium

od novacek » 27. 6. 2013 20:35

Jsem v obdobné situaci. Jen mám jiné zaměření.

Re: kombinované studium

od boucekv » 26. 6. 2013 08:50

Tento rok jsem se přihlásil na navazující kombinované studium statistiky. Kombinovanou formu mi zrušili a tak jsem se nechal přehlásit na denní, kam jsem se dostal. Proto by mě zajímali podrobnosti o tom jak to funguje na navazujícím studiu statistiky co se možnosti nahrazovat docházku semestrálními úkoly a podobně týče.

Předem díky za všechny informace.

Re: kombinované studium

od novacek » 28. 2. 2013 13:08

Předchozí komentář je můj.

Re: kombinované studium

od Návštěvník » 26. 2. 2013 14:49

Na Open jsem nedávno absolvoval jeden modul magisterského studia, který požadoval vypracování 2 seminárních prací v průbehu semestru (tutor-marked assignments) a na závěr složení písemné zkoušky. Oba způsoby ověření znalostí měly 50% podíl na výsledném hodnocení. Je pravda, že některé moduly jsou ukončeny místo zkouškou tzv. end-of-module assessment. S tím ale nemám zkušenosti.

Re: kombinované studium

od Půlka fyzika » 25. 2. 2013 21:46

Vzhledem k tomu, že uvažuji také o tomto oboru, tak budu určitě dále vyzvídat - zejména jak je to s možností samostudia:-)
I když moje motivace není ani tak matematická jako spíše zájem o biomechaniku a ze všech existujících možností v ČR tuto pokládám za nejlepší.

S vysokými poplatky na The Open souhlasím - zkoušení jsem nevěděl, z popisu modulů v MSc. oborech jsem nabyl dojmu, splnění je ověřeno průběžnou prací. Možná je to u undergraduate přísnější, na ty obory jsem nekoukal.

Re: kombinované studium

od novacek » 24. 2. 2013 13:21

Přihlásil jsem se na matematiku i na fyziku v navazujícím magisterském studiu. Mám zájem o matematiku, ale vzhledem ke zrušení kombinovaného studia na matematice jsem přidal fyziku, kde se obor matematické a počítačové modelování ve fyzice a technice jeví jako převážně matematický. Zatím se připravuji na přijímací zkoušky a v případě úspěchu budu řešit, jak studium pojmout prakticky. Předpokládám, že na magisterském studiu je přístup vyučujících vstřícnější než na bakalářském. Na druhou stranu si umím představit spoustu jiných překážek, ze strany zaměstnavatele i školy.
Hlavní výhodu MFF vidím v tom, že zatím umožňuje nastoupit na navazující magisterské studium po složení písemné přijímací zkoušky. Jiné školy požadují buď předchozí absolvování stejného bakalářského oboru nebo alespoň složení ústní přijímací zkoušky v rozsahu bakalářského studia.
Podle mého názoru nebylo zachováno kombinované studium odborné matematiky v rámci reakreditace z důvodu nízké úspěšnosti těchto studentů. Reakreditace pro fyziku v tomto školním roce neproběhla.
Nevýhodou škol jako je Open University jsou podle mého mínění vysoké poplatky za studium a ztráta příležitosti navázat kontakt s odbornou komunitou v daném oboru v ČR. Na druhou stranu zkoušky se skládají na Britské radě v Praze, nikoliv online.

Re: kombinované studium

od Půlka fyzika » 23. 2. 2013 19:54

Jinak k tomu kombinovanému studiu obecně. Já si myslím, že rušit by se rozhodně neměla, ale mnohem serióznější by byl přístup nějak lépe organizovat tak, aby řada lidí nebyla nucena odejít, protože zjistí, že šlápli do.... Mnohem lepší je v tomto přístup škol, které kombinovanou výuku skutečně organizují - a ty nejrozumější dokonc do sobotních soustředění (např. FIT ČVUT). Pokud je toto deklarováno předem, uchazeč ví, do čeho jde. Pokud toto není předem deklarováno, uchazeč o studium při zaměstnání půjde raději na tu techniku, na které alespoň bude vědět, co ho čeká. Jde o jednoduchou rozvahu rizika a přínosu, většina lidí bude raději studovat suboptimální obor za jasných podmínek, než aby riskovali, že nedostudují z důvodu srážky s blbem, který chce dost podlým způsobem dokázat "neprostupnost".
Jinak dle mého je ideálním příkladem The Open University (bohužel nemá MSc. fyziky) - kontakt online a v případě potřeby je součástí modulu bloková kontaktní výuka. Samozřejmě že online zkoušky jsou trochu moc, ale jako inspirace pro skutečně fungující kombinované/distanční studium by mohla posloužit...

Re: kombinované studium

od Půlka fyzika » 23. 2. 2013 19:42

Kubees: V Brně si touhle buzerací s někdy docela zbytečnou docházkou někteří zasloužilí profesoři dokazovali, jak obtížné je studium. Osobně znám pár lidí, kteří na to měli, u zkoušek neměli nejmenší problém, ale nakonec pohořeli na povinné účasti na zbytečnostech, kterou jim netoleroval zaměstnavatel. Ono se jinak říká "musím na fyzikální praktikum, kde si musím naměřit výsledky experimentů" a jinak "musím na praktikum z lineární algebry, kterou mám naprosto v paži a kde se budou řešit triviální příklady".
Každopádně vis maior asi rozhodne za mě. Letos mě šéf nepustí a příští rok se změnily akreditace. Zatím deklarovali utrum pro kombinované studium matematici a myslím, že fyzikální obory nezůstanou pozadu:-(

Re: kombinované studium

od Kubees » 20. 2. 2013 00:18

Půlka fyzika píše:Tak toho jsem se obával. Takový systém-nesystém byl podle mého skromného názoru příčinou většiny neúspěšných pokusů o studium. Ono když se sejdou dva nezbytné předměty v dopoledních hodinách v různých dnech v týdnu a oba vyučující trvají na téměř úplné docházce, tak pro to většina zaměstnavatelů nemá pochopení. Tři předměty v kritickém čase plus experimentální práce na diplomové práci jsou prakticky rozsudkem akademické smrti.
Nehazej flintu do zita. Rekl jsem, ze pristup se nelisi, ale to neznamena ze ten pristup je spatny. Naopak - mne temer vzdy vysli ucitele vstric. Prakticky cele nav. Mgr studium jsem na zadny predmet nechodil pravidelne, nikdy to nebylo tak nutne, tak bych tam fakt musel. Cely prvak jsem dokonce bydlel 150km od Prahy a jezdil jsem jen na zkousky (prezencni studium :D ). Na dochazku se vetsinou kasle (tvuj problem - uc se doma) a kdyz uz je nahodou dochazka povinna (za cele nav. Mgr. studium pouze jeden predmet (NS)), tak se da domluvit treba nahradni domaci ukol. Na Bc. by to asi byl trochu vetsi problem, tam se dochazka vyzaduje casteji, ale where is a will, there is a way. Vzdy se to da domluvit.

Jinak ale souhlasim, ze system je to divny. Osobne si uz nekolik let myslim, ze nema smysl to rozdelovat a kombinovana forma se klidne muze zrusit.

P.S: Vetsina neuspesnych studentu se na to proste vykasle, protoze jim to nestoji za tu (pomerne velkou) namahu.

Nahoru